KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13778348
*
nr 1377 8348
Olle Tandberg
(1885-1952), Sverige
Oljemålning, "Katarina Kyrka". Olja på pannå, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 53x41 cm
Olle Tandberg, svensk målare född 1885, död 1952.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2021
kl 19:47:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 22:02:21
1
1.000 kr
6/2 23:40:42
2
700 kr
6/2 23:40:42
1
800 kr (Budbetjänt)
7/2 17:25:54
2
900 kr
7/2 17:25:54
1
1.000 kr (Budbetjänt)
8/2 19:39:24
3
Vinnande bud
8/2 19:41:19
1
1.700 kr
8/2 19:41:19
3
1.800 kr (Budbetjänt)
8/2 19:42:37
1
2.000 kr
8/2 19:42:37
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle tandberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Olle Tandberg
Olle Tandberg, svensk målare född 1885, död 1952.
Läs om budbetjänten
nr 1377 8348
Olle Tandberg
(1885-1952), Sverige
Oljemålning, "Katarina Kyrka". Olja på pannå, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 53x41 cm
Olle Tandberg, svensk målare född 1885, död 1952.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/2 22:02:21 | 1 | 1.000 kr |
6/2 23:40:42 | 2 | 700 kr |
6/2 23:40:42 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
7/2 17:25:54 | 2 | 900 kr |
7/2 17:25:54 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
8/2 19:39:24 | 3 | Vinnande bud |
8/2 19:41:19 | 1 | 1.700 kr |
8/2 19:41:19 | 3 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
8/2 19:42:37 | 1 | 2.000 kr |
8/2 19:42:37 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle tandberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37